Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKrajowy Depozyt Papierów Wartościowych Partnerem instytucjonalnym XI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG.

W dniach 26-27 października br. Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych organizuje Kongres Zarządów Spółek Giełdowych SEG, wydarzenie skupiające zarządy i rady nadzorcze spółek giełdowych, domów maklerskich, PTE, TFI, instytucji rynku kapitałowego, kancelarie prawne i audytorskie oraz administrację bankową.

 

Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu będzie debata o zagrożeniach, wyzwaniach i nadziejach kolejnych 25 lat rynku kapitałowego. Iwona Sroka, Prezes Zarządu KDPW weźmie udział w inauguracyjnej debacie: 25 lat i co dalej?, w trakcie której uczestnicy podzielą się swoimi przemyśleniami na tematy:

 

  • Nowe wyzwania wobec wzrastającej konkurencji międzynarodowej
  • Wpływ czynników makroekonomicznych na rozwój rynku
  • Funkcjonowanie giełd w nowym otoczeniu technologicznym
  • Wyzwania rynku wobec zmian w systemie emerytalnym
  • Polityka regulacyjno-nadzorcza a rozwój rynku

 

Moderator:
Maciej Głogowski, Dziennikarz, Radio TOK FM

 

Uczestnicy (alfabetycznie):
Mariusz Grendowicz, Członek Rady Nadzorczej, GTC
Jakub Makurat, Dyrektor Generalny, Ebury
Adam Pawłowicz, Wiceprezes Zarządu, Work Service
Witold Słowik, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju
Iwona Sroka, Prezes Zarządu, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych
Michael Wolff, Prezes Zarządu, Pfleiderer Group

 

Po części merytorycznej odbędzie się Charytatywny Bieg Rynku Kapitałowego z udziałem Roberta Korzeniowskiego, wielokrotnego mistrza olimpijskiego. Minimalnym dystansem będzie 1 km - z możliwością przebiegnięcia go wielokrotnie. Uzyskane podczas biegu środki zostaną przeznaczone na praktyczną edukację młodzieży ponadgimnazjalnej w zakresie przedsiębiorczości w ramach programu „Zarządzanie firmą”, który jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

 

Drugiego dnia Kongresu odbędą się warsztaty tematyczne, podczas których poruszone zostaną zagadnienia istotne z punktu widzenia członków zarządów spółek giełdowych:

  • Skuteczna transformacja firmy na różnych etapach jej rozwoju,
  • Odpowiedzialność organów spółki publicznej za prowadzenie jej spraw. Strategie obrony przed zarzutem naruszenia przepisów o raportowaniu w działalności spółek publicznych,
  • Przed kamerą i na scenie.
Ostatnia aktualizacja: 24-10-2016 Do góry