Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKrajowy Depozyt Papierów Wartościowych Partnerem Kongresu Bankowości i Finansów Korporacyjnych Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową

Kongres Bankowości i Finansów Korporacyjnych, organizowany w dniach 27-28 października br. w Warszawie, jest inicjatywą Europejskiego Kongresu Finansowego skoncentrowaną na dyskusji o finansowaniu i wspieraniu przedsiębiorstw przez prywatne i publiczne instytucje finansowe i rozwojowe, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań stawianych rynkowi finansowemu przez przedsiębiorców. Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu będzie "Ekspansja zagraniczna w biznesie - szanse, oczekiwania, wsparcie".

 

Celem Kongresu jest stworzenie trwałego miejsca międzynarodowej debaty oraz proponowania konstruktywnych rozwiązań wobec wyzwań w obszarze finansowania rozwoju biznesu na rynku krajowym i międzynarodowym. W wyniku debat odbywających się podczas Kongresu formułowane będą rekomendacje, z których najważniejsze zostaną włączone do zbioru Rekomendacji Europejskiego Kongresu Finansowego.

 

W programie dwudniowego spotkania znajdą się wystąpienia, debaty panelowe oraz eksperckie okrągłe stoły poświęcone m.in. tematom: "Jak osiągnąć wspólnie sukces w ekspansji zagranicznej? - przedsiębiorcy, instytucje finansowe, instytucje publiczne", "Ekspansja zagraniczna w praktyce i czego oczekują przedsiębiorcy", "Ekspansja zagraniczna - kierunek: Europa i Ameryka Północna, Azja, Bliski Wschód i Afryka", "Organizacja finansowania i dostępność długookresowego finansowania jako źródła trwałej przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa", "Cyberbezpieczeństwo w obrocie gospodarczym”.

 

W ramach Kongresu w siedzibie KDPW w dniu 27 października odbędzie się debata pt. "Cyberbezpieczeństwo w obrocie gospodarczym" z udziałem prelegentów:

 

 • Krzysztof Radziwon, Partner, KPMG w Polsce (moderator)
 • Mihai Rada, IT Advisory Director, KPMG in Romania
 • Piotr Dusza, Senior Security & Technology Manager, Departament Bankowości Transakcyjnej, Bank Pekao S.A.
 • Adam Haertle, Kierownik ds. bezpieczeństwa informatycznego, UPC Polska (tbc)
 • Joanna Molik, Digital Advisor, Microsoft
 • Piotr Puczyński, b. Wiceprezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego

 

Zagadnienia do dyskusji:

 • W jaki sposób klient korporacyjny może chronić siebie przed zagrożeniami związanymi z cyberbezpieczeństwem w relacji z partnerami biznesowymi / instytucjami finansowymi?
 • Co jest podstawową, kluczową przyczyną słabości organizacji związanych z cyber-zagrożeniami?
 • Co jest największym wyzwaniem / barierą w uzyskaniu rozsądnego poziomu bezpieczeństwa?
 • Jak można zdefiniować zakres minimalny tego co organizacje powinny zrobić aby stworzyć dobry program ochrony przed cyber-zagrożeniami?
 • Jaki jest pojedyncza najpoważniejsza obawa związana z bezpieczeństwem, a w tym kontekście czy sektor bankowy przeznacza wystarczające środki aby właściwie ograniczyć to ryzyko?
 • Biorąc pod uwagę istniejącą na rynku lukę w dostępie do wykwalifikowanych w zakresie bezpieczeństwa kadr, czy zdolność do zrekrutowania i utrzymania w organizacji właściwych ekspertów jest jednym z ważniejszych wyzwań?

 

 

Informacje i rejestracja uczestników: http://cbc.projektekf.pl

Ostatnia aktualizacja: 26-10-2016 Do góry