Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręGrupa KDPW udostępnia na prowadzonej przez SWIFT platformie MyStandards dokumentację komunikatów ISO15022 i ISO20022

Uprzejmie informujemy, że od marca 2017 r. Grupa KDPW udostępnia na platformie MyStandards dokumentację komunikatów ISO15022 oraz ISO20022 stosowanych w komunikacji z kontrahentami, w obszarach:

 

- Corporate Actions (ISO20022),

 

- Settlement and Reconciliation (ISO15022 i ISO20022),

 

- Clearing (ISO20022).

 

Grupa KDPW, od września 2016 r. jest członkiem programu ISO20022 Harmonisation Charter. Przystępując do programu, Grupa KDPW zobowiązała się do publikacji dokumentacji komunikatów na platformie MyStandards wraz z informacją o oferowanych usługach i planach wdrożeń, a także do wprowadzania najnowszych wersji komunikatów oraz ich aktualizacji zgodnie z globalnym harmonogramem.
Przyjęcie do programu ISO20022 Harmonisation Charter Grupy KDPW jest potwierdzeniem stosowania przez KDPW i KDPW_CCP najlepszych globalnych standardów i praktyk rynkowych w obszarach związanych z rozrachunkiem papierów wartościowych, obsługą zdarzeń korporacyjnych oraz w obszarze rozliczeń.

 

Jak skorzystać z MyStandards?

 

Podstawowy dostęp do platformy MyStandards, zarządzanej i rozwijanej przez SWIFT, jest darmowy i wymaga jedynie standardowej rejestracji, typowej dla serwisów internetowych.

 

System dostępny jest pod adresem: http://mystandards.swift.com/

 

Strona domowa Grupy KDPW na platformie MyStandards znajduje się pod adresem: https://www2.swift.com/mystandards/#/group/KDPW_Group

 

Dostęp do publikowanych przez Grupę KDPW dokumentacji komunikatów wymaga dodatkowo rejestracji w jednej z tzw. Communities utworzonych dla kontrahentów KDPW i KDPW_CCP:

 

- KDPW_Corporate_Actions,

- KDPW_Settlement_And_Reconcilation_MT,

- KDPW_Settlement_And_Reconciliation_MX,

- KDPW_CCP_Clearing_MX.

 

Zasady działania i sposób prezentowania informacji na platformie MyStandards znajdują się w dokumentacji systemu dostępnej na witrynie MyStandards. Kwestie te były również omawiane podczas spotkań grup NMPG PL.

 

Na platformie MyStandards zarejestrowano już ponad 20 000 użytkowników. Z platformy korzysta obecnie ok. 100 instytucji publikujących dokumenty, które udostępniły dotychczas ponad 16 000 tzw. Usage Guidelines.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się i bieżącego korzystania z dokumentacji publikowanych na platformie MyStandards.

Ostatnia aktualizacja: 22-11-2017 Do góry