Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW partnerem rankingu Giełdowa Spółka Roku

Już po raz 18. specjaliści rynku kapitałowego stworzyli ranking najlepszych spółek z głównego parkietu warszawskiej giełdy. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 20 marca br. w Warszawie, nagrodzono spółki w plebiscycie Pulsu Biznesu Giełdowa Spółka Roku. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych był partnerem wydarzenia.

 

Ankietowani wystawiali spółkom noty w pięciu kategoriach: kompetencje zarządu, innowacyjność produktów i usług, relacje inwestorskie, perspektywy rozwoju. Eksperci mieli też za zadanie odpowiedzieć, czy — ich zdaniem — każda ze spółek odniosła sukces w 2016 r. Na podstawie ocen w pięciu kategoriach powstał główny ranking.

 

Najlepszą spółką 2016 roku okazał się CD Projekt. Na najwyższym stopniu podium znalazł się drugi rok z rzędu. Drugie miejsce w rankingu głównym przypadło 11 bit studios, a trzecią pozycję zajęła Wirtualna Polska.

 

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

  • Kompetencje zarządu: Kruk
  • Innowacyjność produktów i usług: CD Projekt
  • Relacje inwestorskie: Pfleiderer
  • Perspektywy rozwoju: CD Projekt
  • Sukces roku: Uniwheels

 

Prezes KDPW i KDPW_CCP Iwona Sroka wręczyła nagrody zwycięzcom kategorii kompetencje zarządu. W Pulsie Biznesu z dnia 21 marca br. ukazał się komentarz Prezes Sroki: - Laureaci rankingu „Giełdowa Spółka Roku” już od 18 lat udowadniają, że w każdych warunkach rynkowych można odnieść sukces i być atrakcyjnym dla giełdowych inwestorów. A ponieważ ostatnie lata były trudne dla rynku kapitałowego w Polsce, powinniśmy jak najgłośniej mówić i promować tych, którzy nawet w niesprzyjających warunkach odnoszą sukcesy – pisze m.in. Prezes KDPW i KDPW_CCP.

 

Metodologia rankingu:
Na zlecenie PB Kantar TNS przepytał niemal stu specjalistów, którzy mają wpływ na decyzje inwestorów — analityków, doradców i maklerów. W sondażu przeprowadzonym w grudniu 2016 r. oraz styczniu i lutym 2017 r. obiektem szczegółowej oceny respondentów były najbardziej płynne spółki, wchodzące na koniec 2015 r. w skład indeksów WIG20, mWIG40 oraz sWIG80. Oceny wystawiano w 7-punktowej skali, według zasady: im korzystniejsza ocena, tym większa liczba przydzielanych spółce punktów. Wyniki sondażu były uszeregowane według wartości średniej ocen. Badani reprezentują domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, OFE i TFI oraz departamenty kapitałowe banków.

gsr20170321.JPG

Ostatnia aktualizacja: 21-03-2017 Do góry