Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręSławomir Panasiuk - Wiceprezes KDPW - został CIO Roku 2009

Sławomir Panasiuk, Wiceprezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, otrzymał prestiżowy tytuł "CIO Roku 2009" przyznawany od siedmiu lat przez magazyn CIO.

Prezesa Sławomira Panasiuka jurorzy konkursu docenili za zakończenie wdrożenia nowego systemu depozytowo-rozliczeniowego kdpw_stream. Był to najważniejszy projekt prowadzony w ostatnich latach w Krajowym Depozycie, mający duże znaczenie dla rozwoju całego rynku kapitałowego.

- Nagrodę tę traktuję jako wyróżnienie dla całego Krajowego Depozytu i wszystkich osób i instytucji, które były zaangażowane w ten projekt. To wielkie wyróżnienie mobilizujące do dalszej pracy nad innowacyjnymi projektami wzmacniającymi polski rynek kapitałowy i budującymi pozycję KDPW na arenie międzynarodowej - powiedział Sławomir Panasiuk.

System kdpw_stream został wdrożony 3 sierpnia 2009 roku. Był to największy projekt informatyczny na polskim rynku kapitałowym, w realizację którego zaangażowanych było ponad 80 podmiotów. Implementacja tego projektu w znaczący sposób wpłynęła na poprawę efektywności i zwiększyła bezpieczeństwo rozliczania i rozrachunku transakcji na rynku kapitałowym.

- Wdrożenie kdpw_stream ma fundamentalne znaczenie dla możliwości rozwoju polskiego rynku kapitałowego, bowiem nowoczesna infrastruktura jest w obecnych czasach warunkiem koniecznym, by sprostać międzynarodowej konkurencji. Realizacja tego projektu była naturalną odpowiedzią na potrzeby rynku oraz jego uczestników i została poprzedzona szczegółowymi konsultacjami środowiskowymi. Decydując się na prowadzenie tak trudnego projektu, jakim było wdrożenie kdpw_stream, Krajowy Depozyt wziął na siebie odpowiedzialność za przyszłość polskiego rynku - powiedziała Iwona Sroka, Prezes Zarządu KDPW.

Sławomir Panasiuk jest absolwentem Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, podyplomowych studiów informatycznych w WAT oraz niestacjonarnych studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH. Od 1999 r. zawodowo związany z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, gdzie przeszedł wszystkie szczeble zarządzania procesami IT.

Tytuł CIO Roku przyznawany jest menedżerom IT, którzy swoimi działaniami dokonali istotnej i cennej zmiany w firmie, których praca w największym stopniu odpowiada na potrzeby biznesu oraz z sukcesem pokonali ograniczenia i optymalnie wykorzystali potencjał posiadanych zasobów, wykazując się przy tym innowacyjnym podejściem i inicjatywą.

Konkurs CIO Roku po raz pierwszy odbył się w 2003 roku. Jego ideą jest wyłonienie takiego szefa IT, który w najwyższym stopniu wyróżnia się szeroko rozumianymi zdolnościami menedżerskimi, profesjonalizmem w zarządzaniu projektem oraz charyzmą lidera. Konkurs CIO Roku jest pierwszą taką, niezależną inicjatywą w Polsce, organizowany przez Wydawnictwo International Data Group Poland wraz z wydawanym przez siebie magazynem CIO.

Zobacz wypowiedź Sławomira Panasiuka z gali wręczenia nagrody.

Ostatnia aktualizacja: 04-06-2010 Do góry