Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKolejne wyróżnienie dla systemu kdpw_stream

Krajowy Depozytu Papierów Wartościowych otrzymał wyróżnienie za system kdpw_stream w konkursie "Lider informatyki instytucji finansowych 2009", organizowanym po raz ósmy przez Gazetę Bankową. To kolejna nagroda dla systemu depozytowo-rozliczeniowego KDPW, który został wdrożony w sierpniu 2009 r.

kdpw_stream wyróżniony został w kategorii "Systemy Transakcyjne". Nagrodę w imieniu KDPW odebrał Wiceprezes Zarządu Sławomir Panasiuk. Uroczysta gala wręczenia nagród miała miejsce 11 marca w Hotelu Sheraton w Warszawie. - Nagrodę tę traktuję jako wyróżnienie dla całego Krajowego Depozytu i wszystkich osób i instytucji, które były zaangażowane w ten projekt - powiedział Sławomir Panasiuk.

Gazeta Bankowa przyznaje nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: "Systemy Transakcyjne", "Bankowość elektroniczna i e-finanse", "Systemy back office" oraz "Bankowy lider informatyki 2009". W tym roku nagrody przyznane zostały tylko w dwóch pierwszych kategoriach, a wyróżnienia - we wszystkich czterech.

- Wdrożenie kdpw_stream ma fundamentalne znaczenie dla możliwości rozwoju polskiego rynku kapitałowego, bowiem nowoczesna infrastruktura jest w obecnych czasach warunkiem koniecznym, by sprostać międzynarodowej konkurencji - powiedziała Iwona Sroka, Prezes Zarządu KDPW.

System kdpw_stream został wdrożony 3 sierpnia 2009 roku. Był to największy projekt informatyczny na polskim rynku kapitałowym, w realizację którego zaangażowanych było ponad 80 podmiotów. Implementacja tego projektu w znaczący sposób wpłynęła na poprawę efektywności i zwiększyła bezpieczeństwo rozliczania i rozrachunku transakcji na rynku kapitałowym.

W lutym br. Sławomir Panasiuk, Wiceprezes KDPW, otrzymał prestiżowy tytuł "CIO Roku 2009" przyznawany przez magazyn CIO za zakończenie wdrożenia nowego systemu depozytowo-rozliczeniowego kdpw_stream (Zobacz więcej).

Sławomir Panasiuk Lider Laureaci
Foto: K. Prokuska Gazeta Bankowa

Ostatnia aktualizacja: 27-04-2010 Do góry