Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKrajowy Depozyt laureatem prestiżowej nagrody COMMON Europe/IBM Innovation Award

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych został laureatem prestiżowej nagrody przyznawanej przez stowarzyszenie COMMON Europe, zrzeszające użytkowników komputerów IBM. Nagroda została przyznana za wdrożenie nowego systemu depozytowo-rozliczeniowego kdpw_stream, który jest jednym z najnowocześniejszych tego typu rozwiązań w Europie.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 13 czerwca br. w angielskim Stratford podczas konferencji 2010 COMMON Europe Conference.

System kdpw_stream został wdrożony 3 sierpnia 2009 roku. – Udało nam się zrealizować jeden z najtrudniejszych projektów na polskim rynku kapitałowym. Cieszy nas ogromnie, że zostało to dostrzeżone i już nie po raz pierwszy system kdpw_stream otrzymuje wyróżnienie. To nagroda dla wszystkich firm i instytucji, które brały udział w tym projekcie. Implementacja systemu kdpw_stream wymagała od nas ścisłej współpracy z ponad 80 podmiotami rynku kapitałowego w Polsce – domami maklerskimi, bankami, Giełdą – oraz dostawcami rozwiązań informatycznych - powiedział Sławomir Panasiuk, Wiceprezes KDPW.

- Laureaci nagrody wyróżniani są za innowacyjność w biznesie, wdrażanie wybitnych osiągnięć w dziedzinie informatyki, zwiększanie wartość ich przedsiębiorstwa oraz użytkowników końcowych swoich rozwiązań. Takimi cechami charakteryzuje się właśnie nasz system kdpw_stream – powiedziała Iwona Sroka, Prezes Krajowego Depozytu.

COMMON Europe/IBM Innovation Award to kolejne wyróżnienie dla kdpw_stream. W lutym br. Sławomir Panasiuk, Wiceprezes KDPW, otrzymał prestiżowy tytuł „CIO Roku 2009” przyznawany przez magazyn CIO za zakończenie wdrożenia systemu kdpw_stream, a w marcu Krajowy Depozyt otrzymał wyróżnienie „Lider informatyki instytucji finansowych 2009”, w konkursie organizowanym przez Gazetę Bankową.

COMMON jest stowarzyszeniem firm, organizacji i osób fizycznych będących użytkownikami komputerów IBM. COMMON Europe swoją historią sięga roku 1962, zrzeszając tysiące członków z kilkunastu krajów europejskich.

Ostatnia aktualizacja: 14-07-2010 Do góry