Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręWarszawa, 26 września 2008 r.


KDPW S.A. - Liderem informatyki 2008 roku


Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. otrzymał tytuł "Lidera Informatyki 2008", w kategorii finanse i bankowość, w ramach XII edycji konkursu organizowanego przez redakcję tygodnika Computerworld. Nagrodę, podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym w Warszawie odebrał, Pan Sławomir Panasiuk, Członek Zarządu KDPW S.A. odpowiadający m.in. za obszar IT.

Jury w uzasadnieniu decyzji stwierdziło, iż KDPW S.A. otrzymał tytuł "Lidera Informatyki 2008 r." w uznaniu dla doskonałej organizacji działu IT, która zaowocowała powstaniem niezawodnego i bezpiecznego systemu depozytowo-rozliczeniowego w zakresie obrotu instrumentami finansowymi w Polsce. Użytkownicy wewnętrzni, jak i zewnętrzni docenili także jego bezawaryjność i jakość. Elementem wyróżniającym KDPW S.A. na tle innych uczestników, w ocenie jury, jest również dbałość o bezpieczeństwo systemu, przez który codziennie przepływa kilkanaście miliardów złotych w akcjach i obligacjach.

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych został najwyżej oceniony przez jurorów w obszarze - finanse i bankowość. Finalistami w tej kategorii były także: Bank Gospodarki Żywnościowej i ING Bank Śląski.

Konkurs "Lider Informatyki" wyłania przedsiębiorstwa i instytucje odnoszące sukcesy w wykorzystywaniu technologii informatycznych w zarządzaniu. Firmy oceniane są według czterech najważniejszych kryteriów: doskonałość organizacyjną, innowacyjność, kreowanie wartości przez teleinformatykę oraz spójność strategii IT z celami biznesowymi. Nagroda przyznawana jest w pięciu głównych kategoriach: finanse i bankowość, przemysł, handel, usługi oraz sektor publiczny. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się ponad 70 podmiotów.

Plakietka Lider Informatyki 2008 Dyplom Lider Informatyki 2008

Ostatnia aktualizacja: 09-01-2009 Do góry