Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę

Wiceprezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

Michał Stępniewski

Michał Stępniewski
Wiceprezes Zarządu

 

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Prawa Brytyjskiego przy Uniwersytecie w Cambridge. Od 1997 r. do 2004 r. związany był z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Pełnił między innymi funkcję radcy Przewodniczącego Komisji oraz rzecznika prasowego Komisji. W 2004 r. został powołany na stanowisko szefa gabinetu Ministra w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie koordynował procesy restrukturyzacyjne oraz procesy związane z wprowadzaniem do publicznego obrotu spółek z udziałem Skarbu Państwa. W 2005 r. objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa – odpowiadał za nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa. W latach 2006 – 2009 pełnił funkcję członka Zarządu PKO TFI S.A. Od 2009 r. Członek Zarządu, a od 2017 r. Wiceprezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A.

 

Zaangażowany równolegle w działalność edukacyjną. W latach 1999 - 2007 wykładowca  i dyrektor studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w  Warszawie. Prowadził również wykłady w Instytucie Rozwoju Biznesu oraz w Euro Finanse i Twiggerze. Jest współautorem książek: ”Zasady emisji obligacji komunalnych” oraz „Prawa i obowiązki akcjonariusza spółki publicznej”.

 

W latach 2003 - 2013 członek Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, w okresie 2010 – 2013 pełniący funkcję Dziekana Rady. W roku 2013 r. za zasługi w świadczeniu pomocy prawnej pro publico bono, za szerzenie i rozwój idei wolontariatu został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi (na mocy Postanowienia Prezydenta RP z dnia 15 listopada 2012r.).

 

Zasiadał w radach nadzorczych m.in. spółek: PKN Orlen S.A., BGŻ S.A., BondSpot S.A., PKL S.A., Tramwaje Warszawskie. Był także Członkiem Rady Fundacji PZU.

Ostatnia aktualizacja:14-12-2017 Do góry