Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKrajowy Depozyt Papierów Wartościowych Partnerem X Europejskiego Kongresu Finansowego

Celem Europejskiego Kongresu Finansowego jest otwarta debata na najbardziej aktualne i ważne problemy oraz wyzwania związane ze stabilnością, bezpieczeństwem i innowacyjnością sektora finansowego i gospodarki. Tegoroczny EKF odbywa się pod hasłem „Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu” i składa się z części wirtualnej, organizowanej w dniach 15-17 czerwca oraz stacjonarnej, która zaplanowana została na 12-14 października br.

W dniu 17 czerwca w ramach wirtualnego Kongresu Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych Maciej Trybuchowski uczestniczył w debacie "Tarcza Antykryzysowa z udziałem instytucji finansowych w praktyce".

Gospodarzem debaty był Związek Banków Polskich we współpracy z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych i Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów UE.

Uczestnicy debaty dyskutowali o tym, jakie środki i instrumenty w ramach wsparcia antykryzysowego zostały uruchomione, jaki jest stan ich wdrożenia i wykorzystania przez przedsiębiorców, jak banki oceniają poszczególne tarcze i współpracę z sektorem publicznym. Prezes Maciej Trybuchowski zaprezentował zwolnienia i czasowe obniżki opłat w KDPW oraz eVoting, który daje możliwość zdalnego, elektronicznego udziału i głosowania na walnych zgromadzeniach: Stworzyliśmy mini tarczę dla uczestników KDPW – zwolnienia i czasowe obniżki opłat. Chcemy, żeby stymulowały rozwój rynku kapitałowego w kolejnym etapie wychodzenia z kryzysu. Wprowadziliśmy możliwość zdalnego uczestniczenia w walnym zgromadzeniu.

Uczestnicy debaty Tarcza Antykryzysowa z udziałem instytucji finansowych w praktyce:
  • Robert Kasprzak, Dyrektor Zarządzający Pionem Zarządzania Produktami, BGK
  • Arkadiusz Lewicki, Dyrektor KPK ds. Instrumentów Finansowych Unii Europejskiej
  • Bartosz Marczuk, Wiceprezes Zarządu, PFR
  • Maciej Trybuchowski, Prezes Zarządu, KDPW
  • Magdalena Zmitrowicz, Przewodnicząca Rady ZBP ds. Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców, wiceprezes Zarządu Banku Pekao SA nadzoruje Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Moderatorem dyskusji był Maciej Witucki, Prezydent Konfederacja Lewiatan.
Ostatnia aktualizacja: 31-07-2020 Do góry