Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręKDPW partnerem kolejnej edycji konkursu „Mama w pracy”

 

Krajowy Depozyt już po raz trzeci wspiera akcję społeczną Mama w pracy, która zwraca uwagę na trudności, jakie napotykają kobiety w łączeniu pracy zawodowej z wychowaniem dzieci. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Fundację Świętego Mikołaja, Instytut badawczy  MillwardBrown SMG/KRC oraz  dziennik Rzeczpospolita. Prezes Krajowego Depozytu – Iwona Sroka zasiada w Kapitule Konkursu, która nagradza firmy najbardziej przyjazne aktywnym zawodowo mamom.

 

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem ze strony pracodawców. Do ubiegłorocznej IV edycji przedsięwzięcia  zgłosiło się 112 firm, a w badaniu brało udział 6400 respondentek, o 2900 więcej niż w 2010 roku. Nagrody wręczane są w 3 kategoriach: firmy małe, średnie i duże. Celem inicjatywy jest wypracowanie takich standardów, które ułatwią pracującym mamom osiąganie sukcesów zawodowych oraz pełną satysfakcję z wykonywanej pracy. Przeprowadzane ankiety w ramach konkursu wskazują, że coraz więcej polskich firm oferuje swoim pracownikom szereg udogodnień jak np. elastyczny czas pracy czy dodatkowy płatny urlop macierzyński. 

 

V edycja konkursu rozpoczęła się 24 października 2011 roku. Przedsiębiorstwa zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać swój udział do 29 lutego br. Warunkiem jest wypełnienie ankiet przez przynajmniej 15% zatrudnionych kobiet (min. 10 ankiet). Wyniki anonimowych ankiet zostaną zebrane w raport, który na zakończenie plebiscytu otrzyma każda firm.  W tegorocznej edycji badania po raz pierwszy pojawiły się pytania dotyczące udogodnień oferowanych przez firmy dla pracujących ojców.

 

 

Więcej informacji na stronie www.mikolaj.org.pl

 

Ostatnia aktualizacja: 31-01-2012 Do góry