Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w góręJednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń  kulturalnych Polsce  jest inscenizacja Wojny i Pokoju na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

 

Krajowy Depozyt wraz z innymi partnerami m.in. Giełdą Papierów Wartościowych, PKN Orlen oraz firmą Xerox włączył się w organizację tego przedsięwzięcia. Polska publiczność po raz pierwszy będzie miała możliwość obejrzeć jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej w wykonaniu legendarnego Teatru Maryjskiego z Sankt-Petersburga. Pomimo upływu lat, epopeja rosyjskiego życia w czasach napoleońskich, wzbudza zainteresowanie i zachwyt publiczności całego świata, przedstawienie w reżyserii Andrieja Konczałowskiego pokazywano z m.in. w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, paryskiej Opera Bastille, Londynie i Tokio.

 

"Wojna i pokój" jest największym przedsięwzięciem inscenizacyjnym w dziejach Teatru Maryjskiego. W spektaklu do muzyki Sergiusza Prokofiewa bierze udział ponad 600 wykonawców -  solistów, chórzystów, tancerzy i statystów. Dzieło Tołstoja było jednym z ulubionych dzieł Prokofiewa, który tworzył je i przerabiał przez ponad dziesięć lat, a ukończył tuż przed śmiercią w 1953 r.

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta RP - Bronisława Komorowskiego.

Ostatnia aktualizacja: 28-03-2012 Do góry